dst designblog

Top
BLOG 29 czerwca 2020

Biuletyn Informacji Publicznej dla szkół

Mimo ustawowego obowiązku część szkół nie udostępnia danych stanowiących informację publiczną. Rozwiązanie jest proste, wystarczy zamówić przyjazny BIP dla szkoły.

Mimo upływu lat nadal część z placówek oświatowych nie posiada własnego BIP, inne korzystają z przestarzałych rozwiązań, które nie wspierają obsługi na urządzeniach mobilnych. Jak szybko rozwiązań problem?
Czy rzeczywiście jest konieczność wdrażania takiego rozwiązania?

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w wyroku z 29 kwietnia 2010 r. stwierdził, że dyrektor szkoły jest zobligowany do udostępniania informacji publicznej (sygn. akt II SAB/Kr 33/10). Podobnie wypowiedział się NSA w wyrokach z 5 listopada 2010 r. (sygn. akt I OSK 1469/10) i 22 lutego 2012 r. (sygn. akt I OSK 2291/11).

Zgodnie z ustawą z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. z 2001 r. nr 112, poz. 1198 z późn. zm.) i orzecznictwem podstawowym kanałem dostępu do informacji publicznej jest właśnie biuletyn informacji publicznej.

Jeżeli potrzebują Państwo dedykowanego prostego w obsłudze BIP, zapraszamy do kontaktu. Przygotowaliśmy specjalną ofertę dla podmiotów objętych obowiązkiem udostępniania informacji publicznej.

Porozmawiajmy o Twojej stronie

W ciągu ostatniej dekady zrealizowaliśmy ponad 100 projektów dla firm z Polski i Europy. Z chęcią zrealizujemy również Twój.

Zapytaj o ofertę

Strony internetowe - dowiedz się więcej! Strony internetowe Wrocław

Piszemy o sprawach związanych z branżą web design oraz online marketingu.

Blank
Biuletyn informacji publicznej dla szkół

Mimo ustawowego obowiązku część szkół nie udostępnia danych stanowiących informację publiczną na swoich stronach internetowych. Rozwiązanie jest proste, wystarczy zamówić przyjazny BIP dla szkoły.

Czytaj
Blank
Czy za korzystanie z Google Maps na stronie internetowej musimy płacić?

Deweloperzy byli przyzwyczajeni do swobodnego osadzania API na stronach internetowych. Jakiś czas temu usługa ta zaczęła wymagać podania karty kredytowej. Czy to oznacza, że za korzystanie z Google Maps API musimy zawsze płacić? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Czytaj
Blank
Nowa strona internetowa Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu

Ten wpis poświęcamy wyjątkowej realizacji. W ostatnim czasie nasz zespół pracował nad ciekawym projektem, ktory powstał w mniej biznesowym celu niż zazwyczaj. Właściwie słowo "biznes" zupełnie tutaj nie pasuje. Zapraszamy do zapoznania się z wyjątkową realizacją dla wyjątkowego miejsca na mapie Wrocławia, które prowadzą młodzi ludzi z wielkim sercem do zwierząt.

Czytaj