dst designblog

Top
BLOG 10 czerwca 2020

Czy za korzystanie z Google Maps na stronie firmowej musimy płacić?

Deweloperzy byli przyzwyczajeni do swobodnego osadzania API na stronach internetowych. Jakiś czas temu usługa ta zaczęła wymagać podania karty kredytowej. Czy to oznacza, że za korzystanie z Google Maps API musimy zawsze płacić? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Mapy systemu Google Maps są bezsprzecznie najpopularniejszym narzędziem do map i geolokalizacji na stronie internetowej. Dzięki używaniu Google Maps API możemy wzbogacić stronę internetową o coś więcej niż zwykłą mapę Google osadzoną w formie iFrame. Możemy wzbogacić mapę o dodatkowe opcje lub spersonalizowany wygląd. Oczywiście dzięki tej usłudzie możemy budować także zaawansowane narzędzia lokalizacyjne. Jednak coraz częściej możemy spotkać na stronach takie obrazki:

Google Maps

By dalej korzystać z Google Maps API na swoich stronach – potrzebujesz ważnego klucza API oraz konta rozliczeniowego Google Maps Platform. Z wykorzystaniem klucza Google Maps API Key możesz nieodpłatnie wczytać mapy około 28 000 razy w ciągu miesiąca. Dla większości firm, nawet tych małych, nie będzie problemem, aby zmieścić się w tym darmowym planie taryfowym. Konieczne jest jednak stworzenie konta rozliczeniowego i dodanie do niego danych karty kredytowej.

Jak to zrobić? Zobacz krótką instrukcję.

Tworzenie konta w Google Maps Platform.
 1. Wejdź na stronę https://cloud.google.com/maps-platform/
 2. Wybierz opcję : ”Get Started”.
  Google Maps
 3. Zaznacz produkt, którego potrzebujesz. Jeżeli chcesz, aby na Twojej stronie wyświetlały się mapy pokazujące lokalizację Twojej firmy – zaznacz checkbox obok opcji “Mapy” i kliknij przycisk „Dalej”:
 4. Wybierz opcję „Utwórz nowe konto rozliczeniowe”
 5. Utwórz nowe konto lub zaloguj się za pomocą istniejącego konta Google, a następnie kliknij „Dalej”
 6. Z rozwijanej listy wybierz państwo, w którym jest zarejestrowana twoja firma, zaakceptuj warunki usługi i kliknij przycisk Dalej
  Google Maps
 7. Podaj informacje identyfikacyjne firmy i jej właściciela, osoby kontaktowej oraz danych karty kredytowej i kliknij przycisk "Rozpocznij bezpłatny okres próbny"
  Google Maps
 8. Gdy pojawi się okienko „Włączanie platformy Map Google” – kliknij "Dalej"
 9. W kolejnym oknie wyświetli się Twój klucz API
Dla większości firm, nawet tych małych, nie będzie problemem, aby zmieścić się w tym darmowym planie taryfowym. Konieczne jest jednak stworzenie konta rozliczeniowego i dodanie do niego danych karty kredytowej.
Integracja klucza z systemem CMS DstCustom
 1. Zaloguj się do CMS
  Google Maps
 2. Wprowadź klucz w sekcji Konfiguracja Podstawowa
  Google Maps
 3. Zatwierdź zmiany przyciskiem Zapisz zmiany.

Jak bezpłatnie korzystać z Google Maps?

Możesz samodzielnie zarządzać budżetem.

 1. Z menu wybierz opcję „Płatności.
 2. Wybierz opcję „Budżety i alerty”.
 3. Wybierz „Utwórz budżet”.
 4. Nadaj nazwę, oraz określ maksymalną wartość 300 $.

Dzięki takim ustawieniom nie zostaną pobrane opłaty za korzystanie z usług Google Maps. Jeżeli wykorzystasz darmowy budżet 300$ w miesiącu, mapy przestaną się wyświetlać, a usługi nie będą poprawnie działać do kolejnego okresu rozliczeniowego.

Porozmawiajmy o Twojej stronie

W ciągu ostatniej dekady zrealizowaliśmy ponad 100 projektów dla firm z Polski i Europy. Z chęcią zrealizujemy również Twój.

Zapytaj o ofertę

Strony internetowe - dowiedz się więcej! Strony internetowe Wrocław

Piszemy o sprawach związanych z branżą web design oraz online marketingu.

Blank
Biuletyn informacji publicznej dla szkół

Mimo ustawowego obowiązku część szkół nie udostępnia danych stanowiących informację publiczną na swoich stronach internetowych. Rozwiązanie jest proste, wystarczy zamówić przyjazny BIP dla szkoły.

Czytaj
Blank
Czy za korzystanie z Google Maps na stronie internetowej musimy płacić?

Deweloperzy byli przyzwyczajeni do swobodnego osadzania API na stronach internetowych. Jakiś czas temu usługa ta zaczęła wymagać podania karty kredytowej. Czy to oznacza, że za korzystanie z Google Maps API musimy zawsze płacić? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Czytaj
Blank
Nowa strona internetowa Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu

Ten wpis poświęcamy wyjątkowej realizacji. W ostatnim czasie nasz zespół pracował nad ciekawym projektem, ktory powstał w mniej biznesowym celu niż zazwyczaj. Właściwie słowo "biznes" zupełnie tutaj nie pasuje. Zapraszamy do zapoznania się z wyjątkową realizacją dla wyjątkowego miejsca na mapie Wrocławia, które prowadzą młodzi ludzi z wielkim sercem do zwierząt.

Czytaj